Fundacja Dar Nadziei

Kontakt z nami

Fundacja Medycyny Regeneracyjnej "Dar Nadziei"
Sułów 188, 32-020 Wieliczka
tel. +48 535 134 630
e-mail: fundacja@darnadziei.org

Komu pomagamy

Zosia urodziła się w sierpniu 2012r w 32tygodniu. Choruje na padaczkę lekooporną, ma wodogłowie pozapalne, nie siedzi, nie chodzi, nie widzi, nie mówi,. Znajduje się pod stałą opieką lekarzy wielu specjalności: neurologa, laryngologa, urologa, okulisty.

Ewa ma 4 latka, urodziła się z wadą kory mózgowej – polimikrogyrią. Cierpi także na artrogrypozę – ma przykurcze w stawach oraz obustronne zwichnięcie bioder. Prawdopodobnie wadliwa budowa ośrodkowego układu nerwowego i niedotlenie, do którego doszło podczas porodu spowodowały, że w 8 miesiącu życia Ewa dostała pierwszych napadów padaczkowych i do dziś boryka się ze spustoszeniem którego dokonała w jej mózgu epilepsja.

Janek urodził się w sierpniu 2012 roku. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną. Nie siedzi, nie chodzi i nie jest w stanie samodzielnie się przemieszczać. Znajduje się pod stałą opieką lekarzy wielu specjalności: neurologa, laryngologa, urologa, okulisty.

Zawsze uśmiechnięty 10-letni chłopiec, który urodził się jako zdrowe dziecko. W okresie niemowlęcym przechodzi sepsę, bakteryjne zapalenie opon mózgowych i dwa wylewy.

Mia ma 3 latka, choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i padaczkę lekooporną. Pomimo tak ciężkiej diagnozy, w wyniku stałej rehabilitacji jej stan się poprawiał. Niestety do czasu... Gdy dziewczynka skończyła 7 msc-y pojawiły się pierwsze tak silne ataki padaczkowe – zgięciowe w seriach.

Miłosz jest roześmianym dwulatkiem, niezdającym sobie jeszcze sprawy z dysproporcji jakie dzielą go z rówieśnikami. Urodził się o czasie w zdrowej donoszonej ciąży, jednak podczas porodu doszło do komplikacji, na którą nie zareagowano odpowiednio szybko. Poskutkowało to tym, że udusił się jeszcze u mamy w brzuchu.

Ma 3 latka, urodził się jako skrajny wcześniak w 22 tygodniu ciąży, z wagą 450g. W swoim krótkim życiu wiele przeszedł min. wylewy pokrwotoczne do mózgu, zapalenie opon mózgowych, posocznicę układu pokarmowego, wiele reanimacji, jak i operacji ratujących i ułatwiających mu życie.

Kornelia 20 stycznia skończy trzy latka. Przyszła na świat jako pierwsza z bliźniaczek po wcześniejszym wypadnięciu pępowiny. Kornelia była w ciężkiej zamartwicy (3 punkty w skali Apgar dopiero w 10 minucie), dwukrotnie ją reanimowano, na OIOM-ie przeszła sepsę.

Kuba urodził się jako 2 bliźniak w 31 tyg . ciąży. W wyniku trudnego porodu: zamartwicy i odebrania kleszczami, wylewów pokrwotocznych do mózgu choruje na spastyczne, 
czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce.

Zuzia 6 lat, od urodzenia choruje na z mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Rodzice z niecierpliwością czekali na pojawienie się na świecie ich upragnionej córeczki, jednak ze względu na komplikacje, Zuzia urodziła się urodziła się w bardzo ciężkiej zamartwicy z 1 punktem w skali Apgar.

Judytka ma 6 lat, jest dzieckiem leżącym, bez kontaktu z otoczeniem. W wieku 6 miesięcy po szczepieniu uaktywniła się padaczka. Szereg badań wykazał wrodzoną wadę mózgu - gładkomózgowie typu I. Pomimo różnych kombinacji leków, ataki padaczki nasilały się, dlatego też stwierdzono padaczkę lekooporną oraz mózgowe porażenie dziecięce.

Jasiek to wesoły pięciolatek, który mimo swojej niepełnosprawności chce poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy. Niestety cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, które manifestuje się zmiennym napięciem mięśniowym oraz brakiem napięcia w osi ciała.

Amelka ma dwa latka, od urodzenia choruje na encefalopatię niedotlenieniowo niedokrwienną oraz mózgowe porażenie czterokończynowe, które zdiagnozowano u niej po skończeniu pierwszego roku życia.

Aruś skończył 4 latka, urodził się w zamartwicy. Ciąża przebiegała prawidłowo był dzieckiem donoszonym, jednak podczas porodu doszło do niedotlenienia, ponieważ zignorowano poważne sygnały świadczące o komplikacjach.

Robert urodził się jako zupełnie zdrowy chłopiec. Otrzymał po porodzie 10 punktów apgar, pięknie i szybko rozwijał się do 7 miesiąca życia. Wtedy zachorował na sepsę. W pierwszej dobie choroby doszło do neuroinfekcji, zapalenia opon mózgowych i mózgu. Dzięki wielkiej woli przeżycia po ponad 2 miesiącach pobytu na OIOMiE, straszliwie pokiereszowany wygrał tę batalię.

Hubert w grudniu skończył 12 lat. Cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe-spastyczne. W październiku 2015 roku zaczął samodzielnie chodzić.

Wielu rodziców nie ma pojęcia jak groźna w skutkach może być opryszczka, jak można się nią zarazić. Martynka urodziła się w lutym 2010 roku jako zdrowe dziecko o czasie. Rozwija się pięknie jak każde dziecko w jej wieku, a jej rodzice czują się szczęśliwi i cieszą swoim pierwszym dzieckiem.